Rehabilitace psů


Oborníci o mém Conánkovi řekli:  "Zbavte se ho, ten pes je tak poškozený, že už nemá šanci na nápravu..."  On to zvládl a s tou zkušeností dnes dokáže pomáhat druhým.   

Conánka jsem převychovala a zbavila ho agrese, poté jsem si ho vycvičila jako svého asistenta a spolu dnes zbavujeme agrese jiné psy. Jen díky Conanovi jsou naše rehabilitace úspěšné i tam, kde to jiní vzdali.

U nás se rehabilitovaný pejsek neučí nic nového, ale naše práce je založena na návratu k jeho vlastnímu štěňátku, návratu do bodu, kdy ještě netrpěl špatnými reakcemi a návyky. Každý pejsek se narodil jako malé bezbranné štěňátko, žádný neměl v plánu stát se agresorem, to mu přinesl život, stalo se to špatnou výchovou, nevhodnými podmínkami, nepochopením, zlým zacházením, za to někdo může a bohužel, většinou je to člověk.

Nejhorší je věc neřešit. Rádi pomůžeme všem, kteří se potýkají s agresivitou svého psa u kterého se nepovedla výchova, stejně tak i těm, kteří dávají šanci i nechtěným, útulkovým psům s označením: "agresor" a starají se o jejich nápravu.

Oba s Conánkem moc děkujeme za hodnocení našich rehabilitací, i pro nás jsou to neskutečně silné zážitky 


R E H A B I L I T A C E :


Labrador: Když jsme se konečně dostali do rehabilitačního programu, bylo těžké za Emilií přijet, Dona cestování nesnášela, tak jako vše, byla stále podrážděná a útočila na nás. To už není pravda, paní Baco a Conan jí z toho dostali, dnes, když řeknu, že jedeme za Conánkem skočí do auta nemůže se dočkat na toho impozantního psa a jeho paní a my také ne. Děkujeme, zachránili jste nám manželství.

Pavel, České Budějovice 5/2024


Ridžbek: Ve dvou letech se z něj stal nesnesitelný pes, každá procházka byla peklo, všichni jsme se ho báli. Po rehabilitacích jsem začal mít Haryho opět a hodně rád, až teď vidím, jak skvělý je to pes, Bez Conana a Emili by to nebylo možné.

Dan, Praha 4/2024


Malina: setkání s Conánkem a Emili bylo úžasné, po třech lekcích jsme se já i Koudy naučili zvládat situace, které pro nás byly dříve neřešitelné a Koudy je naprosto v pohodě. Děkujeme

Eliška, Praha 3/2024


Staford: myslel jsem si, že mám beznadějný případ, díky rehabilitaci mám úžasného psa.

Tomáš, Plzeň 1/2024


Kříženec buldoka: byla jsem nešťastná ze svého psa, na vše útočil, jenže když jsme přijeli k paní Baco, on naprosto poslouchal a byl v pohodě, paní mě naučila jak s ním zacházet, Conan naučil Mamba poslouchat, je to úžasné, dozvěděla jsem se, že chyba byla především ve mně.

Pavla, Ostrava 1/2024


Borderkolie: nesoustředěná a bázlivá, prý je to povahový rys. U paní Emili jsme se dozvěděli, že to tak není, že máme skvělého psa a po rehabilitaci skutečně máme, Emili nás naučila jak s ní pracovat a není žádný problém.

Marie, Brno 12/2023


Staford: označený za bojového psa, chtěl všem ukázat svou bojovnost a my byli hodně nešťastní. Do setkání s Conanem jsem nevěděl, jaké lásky je můj pes schopný, doslova se zamiloval do toho obra, který si s ním dělal v rámci výchovy, co chtěl, můj Natan se vzdal agrese a Conan a Emili ho naučili slušnému chování a radosti ze života. I nás, díky.

Krištof, Karlovy Vary 11/2023


Kříženec vlkodava: Boss nebyl jen zlý, on se jen všeho bál a tak raději útočil. Zkusil to i na Conana, ten ho povalil a ukázal mu kdo tady rozhoduje, Boss se pod vedením Emili a Conánka zklidnil, naučil se zase mít rád, já se naučila, že mu musím být oporou a starat se o všechny situace, které jsou mu nepříjemné, už to umíme a moc děkujeme, že jste nás to naučili.

Jindřiška, Sušice 8/2023


Německý ovčák: i když hned při prvním setkání Conan schytal od naší Lízy natrženou kůži, protože ona znala jen útok a dovolila si to i na Conana, on se vyprovokovat nenechal, postupně Lízu zklidnil a ovládnul a pak s ní s Emili pracovali a z Lízi mi udělali hodného psa. Peníze na útulek jsme poslali

Kristýna, Praha 6/2023


Doga: nikdy jsem neviděla takovou komunikaci mezi psi, můj Ruda byl Conanem naprosto okouzlený, Emili poslouchal na slovo a za dva měsíce rehabilitace mám naprosto vyrovnaného, hodného psa. A to jsem myslela, že ho budu muset dát pryč! Děkujeme, jste skvělí!

Ludmila, Bečva 5/2023


Milá Emili a Conánku, chtěli bychom Vám oběma poděkovat za pomoc s adaptací našeho pejska, Arnošta, Kterého jsme si dovezli z Rumunských Karpat. Arnošt je doma naprostý miláček, ale venku, před brankou, by snědl každého psa (kluka), kterého potká. Vzhledem k tomu, že má víc, než 55 kg, je většinou fakt těžké ho udržet. Na vycházce se podařilo, díky Emili a Conánkovi něco neuvěřitelného. Během asi dvouhodinové procházky se náš Arnošt nejenže nesnažil nás někam odtáhnout a zakousnout, koho se dá, ale díky Conánkově pomoci a trpělivosti zvládl ke konci procházky nejen jít těsně vedle něj, ale dokonce byl schopen, otočit se k němu zády. S důvěrou a bez agrese. A procházku zakončili společnou koupačkou. Dosud nikdy jsme to nezažili a jsme Emili a Conánkovi moc vděční za pomoc s pejskem, kterého máme moc rádi. Děkujeme

 Arnošt, J + M  4/2023

Kříženec staforda: vzala jsem do dočasné péče psa, který pokousal mé kolegině i nového majitele, setkání s Conanem bylo bouřlivé, ale Emili řekla, že je to ok a bylo, Egon se postupně poddával Conanovu vlivu, našel psa, který na něj neútočil, i když on na něj dorážel neustále, Conan mu neoplatil, ale korigoval ho, paní Emili také, když byl útok Egona moc razantní, Emili pomohla svému Conanovi a on pomohl jí a mého psa nejen že dostali pod kontrolu, ale postupem času zbavili všeho špatného a dnes ten můj agresor spí s našimi dětmi posteli a já vím, že je to v pořádku. Nevěřila jsem, že by to bylo možná

Libuše, Haná 4/2023


Francouzký buldog: Dva roky jsme docházeli k soukromému trenérovi, tem nám stále říkal, že agrese a nervozita jsou u Marka součástí jeho povahy, že se s tím musíme smířit a nevystavovat ho takovým situacím a odvádět pozornost. Moc mě překvapilo, když to Emili označila za nesmysl a naopak mě upozornila, že je třeba psa do takových situací při rehabilitaci naopak dostat a ukázat mu, jak se v nich chovat. Moc se mi do toho nechtělo, ale souhlasila jsem, přišel Conan, citlivě navazoval kontakt s Markem, ten mu uvěřil, spolu kontaktovali další psy, Conan jak velkej brácha ukazoval Markovi jak na to, zchladil ho při nevhodné reakci štípancem do zadku, Emili mi objasnila, co jsou to psí socializační rituály, já i Marek jsme začali vše chápat , rehabilitace nám oběma moc pomohla, už vím, že agrese není povahový rys.

Saša, Ostrava 1/2023


Chodský pes: mého Prince pokousal vlčák, od té doby je agresivní. Podle paní Baco bylo nutné nejdříve zpracovat tu zkušenost, moc mi s Conánkem pomohli, pak jsme ještě upravili výchovu a překvapivě i mé nevhodné reakce a povely a už jsme bez problémů. Moc děkujeme

Jarka, Příbram 12/2022


Labrador: bylo neuvěřitelné, jak Conan komunikoval s mým Steevem, naprosto ho dostal pod kontrolu, paní Baco v něm otevřela všechny dobré vlastnosti a už je úplně hodný i já jsem se moc naučil, velmi děkujeme. Ps: za svou práci nechtějí odměnu, jen poslat příspěvek útulku, tak jsme poslali, děkuji.

Mirek, Praha 10/2022


Pudl: nevěděl jsem si rady s neustálou nervozitou svého pudla, která vedla až k agresivitě, po měsících čekání nás paní Baco konečně přijala a za další měsíc je můj pes v naprostém pořádku. Děkujeme za vaše schopnosti, jste oba úžasní. Pozdrav Conánkovi a Emili.

Luboš, Brno 9/2022


Kříženec staforda: byli jsme už u všech "kapacit", nic nepomohlo, byli jsme rozhodnutí se psa vzdát, Emili a Conan pro nás byli poslední šancí, které jsme už ani nevěřili. Náš staford se projevoval hodně zle, Conan i Emili měli plné ruce, nechtěl jsem svého psa pustit z vodítka, Emili se zaručila, že to s Conanem zvládnou, já je varoval, psa pustil a pak jsem jen přihlížel, jak pracují, trochu bojují a pak se pomalu dostávají do hrací nálady…vše zvládli a já už z prvního treninku odjížděl domu s úplně jiným psem, než s jakým jsem přijel. Bylo třeba ještě několik setkání a náš pes je naprosto OK. Vše bez nároku na odměnu, Emili říká, že prý je psina, že ten její nechtěný, zlý pes takhle vydělává peníze pro útulky, tak jsme poslali na ty útulky.

Marek, Jihlava 8/2022


Boxer: můj Ralf je boxer, je to můj první pes, říkali mi, že to bude náročné a bylo, Ralfa jsem nezvládla, stal se agresivním a nevěděla jsem co s ním. Knížka bude dobrej mi otevřela oči a dala naději, měla jsem to štěstí, že jsem několik lekcí mohla sledovat práci paní Baco a jejího Conana, skutečnost předčila mé očekávání, je neuvěřitelné, co spolu dokáží, díky nim je i můj Ralf hodný…..

Jitka, Praha 7/2022


Špic: Agresivita mého ročního psa se stále zvyšovala, nebylo to hned, ale po měsíci práce v rehabilitaci u paní Baco s Conanem se můj pes zklidnil, jeho chování začalo být až roztomilé a to vše díky Conanovi a Emili. Vše bez nároku na odměnu, jen příspěvek útulku.

Sylva, Praha 4/2022


Staford: přijala jsem psa z útulku, i když mě upozornily, že má problémové chování, netušila jsem, čeho je schopen. Po přečtení knížky bude dobrej jsem okamžitě požádala o zařazení do rehabilitačního programu, dva měsíce jsme museli vydržet, byli jsme všichni pokousaní a nešťastní, ale můj syn si psa zamiloval, tak už jsem ho nemohla dát pryč. Rehabilitace mě překvapila svými naprosto odlišnými metodami a zároveň i schopnostmi a souhrou těch dvou, Emili a Conana. Od prvního setkání jsem věděla, že jsme ve správných rukách, chtělo to prostě jen ten jiný přístup, oporu a práci úžasného asistenta Conana a znalosti paní Baco a náš Endy je naprosto skvělej. Nikdo tomu nevěřil, ale je to tak. Děkujeme

Tamara, Liberec 1/2022


Viped: ve dvou letech se můj pes stal neovladatelným, na rehabilitaci jsme čekali půl roku, ale stálo to za to, oba jsme pochopili, co děláme špatně, spolupráce Conana a Emili je úžasná, jsou silná dvojka, která dokáže pomoct.

Jana, Praha 10/2021


Rumunský pastevecký: klobouk dolů před náročností jejich práce, psychicky i fyzicky je to skoro na hraně, ale výsledek je úžasný, Emili a Conan uspěli i u tak velkého psa, jako je můj rumun, vážím si jejich pomoci, díky nim se vše o 100% zlepšilo.

Hynek, Hradec Králové 8/2021


Německý ovčák: Na rehabilitacích vedených paní Emili jsem se konečně naučila, jak zacházet se psem, on se naučil jak se chovat k ostatním, už jsme spokojená dvojka

Eva, Praha 7/2021


Ridžbek: v jednom roce se stal agresivním, nezvládl jsem jeho výchovu. Při nástupu na rehabilitaci hned první co Cesar udělal, kousl Emili do ruky, Conan ho zahnal a pak starostlivě olizoval krev své paní, myslel jsem, že tím jsme skončili, ale naopak, prý se s ním teď bude lépe pracovat. Jejich práce byla úžasná, Cesar se naučil klidu a sebevědomí a je perfektní, ti dva ho zbavili agrese a naučili mě, jak psa vychovávat, moc děkujeme. Udivuje mě, že za tak náročnou a nebezpečnou práci si žádají jen poslání příspěvku na útulky, zato všechna čest!

Antonín, Praha 3-2021


Husky: Souhra Emili aConana je úžasná, dokázali zbavit mého Kaina jeho problému a udělat z něj hodného psa. Oba dávají do své práce maximum, mají můj velký dík a obdiv.

Eda, Choceň 2/2021


Slovenský ovčák: můj pes se kolem jednoho roku začal se všemi prát, trenér ani cvičák nepomohli, paní Emili a její Conna ano, překvapilo mě, co vše dokáží, díky nim mám pohodového psa.

Jiří, Praha 11/2020


Boxer: Moje rozmazlená boxerka Rozina se stala zlou a nebezpečnou. Rehabilitace trvala tři měsíce, Conan i Emilia jí věnovali spoustu své energie, pomohli nám, Rozi je v pořádku a vychovaná.

Dana, Praha 6/2020


Staford: Pes z útulku, ze začátku celkem v pohodě, po druhých narozeninách se z něj stala bestie. Na cvičáku se to ještě zhoršilo a vyhodili nás, paní Emilia nás přijala na rehabilitace, nevěděl jsem jak to probíhá a od první chvíle jsem byl nadšený. Ona a její Conan skvěle ovládají každého psa, dokáží ho zbavit agrese a udělat z něj slušného psa a nám páníčkům vyřešit náš problém, Moc děkujeme.

František, Zlín 3/2020


Kříženec něm. ovčáka a rydžbeka: Naši fenku Nouzi jsme dostali jako štěnátko, moc jsme se snažili, ale nepovedlo se nám jí vychovat, nakonec velela doma jen ona, začali jsme se jí bát. Oslovila jsem paní Baco s prosbou, po pár týdnech jsme přijeli, když jsem viděla Conana, bála jsem se ho. Nouzi také a tak hned útočila, Emili i Conan ji ovládli, postupně ji vyvedli z agrese, ukázali jí jak být šťastná a tak jsme. Děkujeme. Na útulky přispívám pravidelně.

Jaroslava, Pelhřimov 1/2020